Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlatý retrívr

29. 2. 2008

Zlatý retrívr


PŮVOD psa:

Zlatý retrívr je plemenem, které pochází z velké Británie. Vyšlechtěn byl kolem 19. století, a to především k aportování vodního ptactva. Má tedy jemný stisk a jen vzácně vás poraní či kousne.

POPIS:

Zlatý retrívr je souměrný, vyvážený, aktivní, silný a iniciativní pes. Nos má nejlépe černý. Čenich je silný, široký a hluboký. Délka jeho přední části se přibližně rovná délce od stopu k týlu. Oči má tmavě hnědé, dobře posazené, s tmavými očními linkami. Uši má mírné velikosti, posazené přibližně do úrovně očí. Krk je dobré délky, čistý a svalnatý. Ramena má dlouhé, lokty dobře přiléhající. Zadeček je silný a svalnatý. Tlapky okrouhlé a jakoby kočičí. Chůzi i pohyb má silné a s dobrým pohonem, kráčí dlouhými a lehkými kroky.

VÝŠKA:

pes: 56 až 61 cm.
fena: 51 až 56 cm.

VÁHA:

27 až 36 kg

SRST:

Zlatý retrívr má srst zvlněnou nebo dobře zpeřenou, s hustým, vodě odolným podsrstím. Zbarvení je v jakémkoliv odstínu zlaté nebo krémové, ne však červené nebo mahagonové. Několik bílých chlupů pouze na hrudi je povoleno.

CHARAKTER:

Zlatý retrívr je poslušný a inteligentní pes, kterému je dána přirozená schopnost pracovat. Je laskavý, přátelský, důvěřivý i sebejistý. Zároveň však také citlivý, ostražitý a snadno cvičitelný. Velice trpělivý je také k dětem. Bývá velmi atraktivním a přitažlivým společníkem.


Zlatý retrívr

Zlatý retrívr

Zlatý retrívr

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zlaty retrivr

(natalie, 14. 1. 2011 20:00)

je hezkej a rostomilej!!!!!!!!!takoveho bych si přala.

Juuuuuuuuu

(Wendiseek, 29. 2. 2008 20:29)

Jeeeeeeee!To je klasnoucke!ja aronka žeruuu!Muck=**